אופציות לעובדים בחברת סטארט אפ

בניית תקציב שנתי-עקרונות בסיס
28 באוגוסט 2016
ניהול תזרים מזומנים לעסק – מדוע זה חשוב?
25 בנובמבר 2016

ברוב רובן של חברות הסטארט-אפ נהוג לחלק לעובדים כחלק מתנאי העבודה שלהם אופציות בחברה. אופציה היא זכות לקנות מספר מוגדר מראש של מניות החברה במחיר קבוע מראש (מחיר המימוש), וזאת בתנאי שתנאים מסוימים התמלאו. בדרך כלל מדובר על מקרה שבו הסטארט-אפ עשה אקזיט, כלומר נקנה על ידי גורם חיצוני או הונפק בבורסה.
במקרים רבים ההבטחה ופוטנציאל הרווח הטמון בה יכולים להביא עובדים לקחת את הסיכון ולהחליף חלק משמעותי בשכר החודשי שלהם לטובת אופציות.

יזמים רבים בוחרים לעשות שימוש באפשרות זו משני טעמים עיקריים. הראשון הוא שזה חוסך להם כסף רב בשוטף, והשני הוא שהדבר גורם לעובדים להיות יותר מעורבים אישית בחברה, ובעלי אינטרס ממשי ואישי בהצלחתה.

זהו הסדר טוב לשני הצדדים, במיוחד כאשר מדובר בעובדים בכירים שעתידים לקבל אופציות משמעותיות. עבור רוב העובדים בחברת סטארט-אפ ממוצעת שעושה אקזיט האופציות שהם קיבלו אינן שוות כל כך הרבה - כמה עשרות אלפי דולרים או שקלים. למרות זאת קיימים כמובן, מקרים נדירים שבהם קורים אקזיטים רווחיים במיוחד של מאות מיליוני דולרים ובמקרים אלה יהיו עובדים רבים יותר בחברה שעשויים להתעשר מכך.

מכל מקום, מדובר במשאב זול וזמין מבחינת הסטארט-אפ ואטרקטיבי לעובד או לנותן השירותים. עם זאת חשוב להבין שכשמתעסקים עם אופציות יש מקום להיות זהירים מאוד וכדאי גם בהחלט להתייעץ עם רואי חשבון ו/או מנהלי כספים שמתמחים בנושא בבואכם לבנות תכנית עבור העובדים שלכם.

קריטי להכין תכנית שתהיה בהתאמה עם סעיף 102 לפקודת מס הכנסה על מנת שמיסוי מקבל האופציה יהיה רק בשלב בו הוא "נפגש עם הכסף".

מספר נקודות עקרוניות

כל תכנית אופציות צריכה לכלול הגדרה בכתב של התנאים של האופציות. מה הסכום שצריך לשלם כדי לממש את האופציה ולרכוש את המניות? באיזה מצב יהיה ניתן יהיה לממש את האופציה? באיזה תנאים האופציה מבוטלת? ועוד הרבה דברים שחשוב שיהיו מוגדרים בכתב האופציה.

האופציה צריכה לפרט את אפשרויות המימוש השונות. מימוש בזמן עבודה של אופציות שהבשילו. מימוש בעת או אחרי פיטורין או התפטרות. מכירת מניות שהבשילו לרוכשי החברה. מימוש בהנפקה וכן הלאה. כדאי להתייעץ לשם כך עם אנשים המבינים היטב את השפה והתחום.

האופציות המוענקות לעובד צריכות להיות מוגדרות באופן חד משמעי שאיננו ניתן לפרשנות שונה בהמשך. אם האופציות ניתנות באחוזים, הבהירו שמדובר באחוז משווי החברה בתאריך נתון וכי הוא עשוי להשתנות בהמשך בשל דילול עקב הקצאת מניות או אופציות בהמשך.

לסיכום

הקצאת אופציות לעובדים היא כלי טוב מאוד לגיבוש צוות מנצח לסטארט-אפ ולכן גם רובם עושים בה שימוש. אולם זהו נושא מורכב שכדאי מאוד להבין בו.

אנו מזמינים אתכם ליצור עמנו קשר עוד היום דרך הטופס שלנו באתר או בטלפון, ונשמח לעזור ולייעץ לכם בהכנת תכנית האופציות לעובדים שלכם, ובכל נושא אחר.